Vítek Novotný

“Naplňuje mě vytvářet prostor, kde se lidé mohou opravdově potkávat s ostatními, ale i sami se sebou.”

Od malička mě baví poslouchat příběhy. V roce 2017 jsem založil projekt Smysluplné rozhovory, jehož vizí je vracet více hloubky do našich konverzací i vztahů. Pořádáme pravidelná setkávání v různých městech ČR a pro ty, kteří chtějí osvěžit povídání se svými blízkými a kamarády jsme vydali také konverzační karty, díky kterým můžeme lépe poznat lidi ve svém okolí.

Mimo můj projekt v současné době pracuji na částečný úvazek jako terapeut v organizaci zaměřené na domácí násilí a zvládání vzteku, procházím integrativním psychoterapeutickým výcvikem, v minulosti jsem absolovoval výcviky v koučování a vzdělávání dospělých.

Další důležitou složkou mého života je také pohyb a z toho plynoucí zájem o to, jak funguje lidské tělo. Od malička jsem byl vedený ke sportu. Očarovali mě především ty bojové. Přes 13 let jsem zápasil v karate (na národní i mezinárodní úrovni), poté přešel na Thajský box a Brazilské Jiu-Jitsu. Ale věnuji se také józe, (zimnímu) plavání a cvičení s kettlebellem. Hluboce se také zajímám o dechová cvičení a meditaci. Pravidelně praktikuji Wim Hof Metodu, techniky z Pranajámy a freedivingu. V roce 2018 jsem se také stal oficiálním instruktorem metody Oxygen Advantage.

Svůj volný čas se snažím trávit co nejvíce v přírodě. Když cestuji, tak mám nejraději pěší treky, kdy si všechno, co potřebuji, nesu na zádech a spím pod hvězdami tam, kde se mi to líbí.:-)

Hana  Zahradníková

Jmenuji se Hanka (jen pro opáčko:)) a moc ráda na téhle naší krásné planetě žiju – doopravdy ŽIJU.
Brzy jsem totiž pochopila, že nechci-li jen hybernovat v trojúhelníku práce-hospoda-postel, je potřeba přijmout fakt, že každý jsme nejdůležitější osobou svého života – a jsme tedy i zodpovědní za to, jak náš život vypadá.

Věnuju se seberozvoji v různých oblastech, ta nejdůležitější se však týká odvahy – odvahy ke změně, k vykročení ze své komfortní zóny, odvahy skutečně žít. Díky této práci sama na sobě jsem třeba ve dvaceti sama odletěla do Arménie, o pár let později procestovala Kambodžu a po návratu založila firmu s férovou módou nebo začala psát blog s tématy, o kterých máme tendenci spíš mlčet a pak si myslíme, že jsme v tom sami 🙂

Mám i řadu dalších divných i obvyklejších zájmů – třeba neskonalou lásku k lamám nebo hru na mé růžové ukulele 🙂

Jitka Slámová

Kurz (povídání) bylo úplně super, jsem velmi nadšená. Již jsem na něj šla s očekáváním, že to bude něco výjimečného a to se mi potvrdilo. Klidně by to mohlo být častěji. Člověk si aspoň pak nepřipadá na tom světě tak sám. Na kurz přijdou stejně naladění lidé, takže je to nabíjející.