PODZIM V NÁS

10.-13.11.2022 Δ Vysočina

Podzim je obdobím přechodu ze světla a energie zaměřené ven do vnitřního prostoru klidu, tmy a odpočinku. Obdobím, ve kterém se potkávají extrémy, mezi kterými můžeme hledat svou vlastní rovnováhu. Stejně jako stromy máme možnost shodit ze sebe to, co již nepotřebujeme, a vytvořit tak prostor pro vše, co nás čeká.

O tomto víkendu si chceme hrát s protiklady, zažívat sami sebe na hranách polarit a věnovat vědomý prostor postupnému uzavírání zkušeností z roku 2022. Spolu i o samotě, klidně i intenzivně, hravě i navážno, v útulné roubence uprostřed krásné Vysočiny.

Těšíme se na setkání,
Vítek Novotný a Katka Severa Čížková

CO NÁS ČEKÁ?

PUTOVÁNÍ I ZASTAVENÍ

Naše setkání zahájíme putováním chladnou podzimní přírodou, abychom se posléze mohli zastavit a ohřát u kachlových kamen roubenky, ve které již zůstaneme. O víkendu si užijeme i další pohyb (qi gong, jóga), který vyvážíme klidem a odpočinkem.

CHLAD I TEPLO

Budeme objevovat krásu tepla komunity, společně připraveného hřejivého podzimního jídla a živého ohně v kontrastu k chladnému počasí venku a podpoříme náš vnitřní oheň, který nás zahřeje i při otužování v nedalekém rybníku.

SAMOTA I SPOLEČENSTVÍ 

Pohrávat si budeme s přecházením mezi společnými aktivitami a klidem svého vnitřního světa. Čekají nás něžná rána v tichu meditace a živé večery s hudbou, pohybem a povídáním.

HRAVOST I VÁŽNOST

Chceme dát prostor hravosti, spontánnosti a objevování těch stránek, na které si běžně neděláme čas. Stejně tak ale chceme věnovat prostor vědomému zastavení, reflexi a ponoření se do hloubky.

OCHUTNÁVKA Z MINULÝCH AKCÍ

PRAKTICKÉ INFORMACE

Sejdeme se ve čtvrtek odpoledne v Chotěboři, odkud nás čeká cca. 12km putování krásnou Vysočinou, na jehož konci nás bude čekat malebná roubenka, která nám po zbytek pobytu poskytne zázemí.

Roubenka se nachází na kraji malinké vesnice a je z ní krásný výhled do kraje. Jsou v ní dvě ložnice a velký společný prostor s kachlovými kamny.

Vařit si budeme společnými silami ze surovin, které na nás budou čekat na místě. Uděláme si hřejivé, podzimně barevné jídlo (vegan, bez lepku), které můžeme zpestřit tím, že každý donese kousek svého oblíbeného domácího koláče.

Chceš se k nám přidat?

 

DATUM: 10. – 13. 11. 2022

LOKALITA: Choběboř (Vysočina)

KAPACITA: 8 účastníků

CENA: 3.500 – 5.500

(cenové rozmezí jsme zvolili tak, aby byla cena co nejdostupnější všem, kdo mají o akci zájem.
V ceně je zahrnuto ubytování, jídlo a naše práce.)

Po vyplnění přihlášky Tě budeme kontaktovat, domluvíme se na podrobnostech a zodpovíme Tvé případné dotazy. Je možnost ji vyplnit i nezávazně a dát si tak čas na rozmyšlenou.

VÍCE O NÁS

VÍTEK NOVOTNÝ

“Naplňuje mě vytvářet prostor, kde se lidé mohou opravdově potkávat s ostatními, ale i sami se sebou.” Od malička mě baví poslouchat příběhy. V roce 2017 jsem založil projekt Smysluplné rozhovory, jehož vizí je vracet více hloubky do našich konverzací, vztahů i životů. Našimi setkáními prošlo už přes 2.000 lidí a další se přidávají. Považuji se za věčného studenta. V současné době jsme frekventantem integrativního terapeutického výcviku, v minulosti jsem absolvoval výcviky v koučování a vzdělávání dospělých. Také spolupracuji s Prazdninovou školo Lipnice. Nezanedbávám ale ani tělesnou a duševní složku. Závodně jsem hrál hokej, nohejbal až mi v 15ti letech přišly do cesty bojové sporty, skrze které jsem se dostal k meditacím, dechovým technikám, joze i práci s myslí. Moc rád trávím také čas v přírodě s krosnou na zádech.

KATEŘINA SEVERA ČÍŽKOVÁ

Protiklady jsou takovým mým podpisem. Jen těžko se od září do května zahřeji a přesto začínám každý den studenou sprchou. Jsem kočičí typ a mám doma dva velké psy. Principem, ke kterému se neustále vracím, je jednoduchost, přesto mám život neustále až po okraj plný krásných projektů.

Vystudovala jsem psychologii, jsem ve výcviku v Gestalt terapii, mám vlastní terapeutickou praxi pro dospělé, pracuji zejména se ženami – jednotlivě i v kruhu. Radostí mám mnoho, mezi ty hlavní patří les a zahrada, hatha jóga, hra na africké bubny, celostní zdraví a terapeutická práce s tělem.

Kde se ještě můžeme potkat?

Setkání

Smysluplné rozhovory

Jsi někdy unavený/á z konverzace o stejných věcech se stejnými lidmi? Zajímalo by tě, co se stane, když se sejde skupina cizích lidí a začnou se bavit rovnou o věcech, které jdou do hloubky? Přijď to zjistit.

Workshop

Komunikací k porozumění

Jak komunikovat tak, abychom dokázali dovedně budovat, rozvíjet a posilovat blízké vztahy, budovali důvěru, otevřenost a zároveň v nich mohli být každý sám sebou? O tom si budeme povídat a hlavně prakticky zkoušet na tomto workshopu.

Sledujte náš newsletter