CESTA DO  NOVÉHO ROKU

28.12. – 1.1. 2023 Δ Stará Říše, Vysočina

Konec roku vybízí k reflexi, odpočinku a přípravě na něco nového. To pro nás bylo i inspirací pro vznik této (dnes již tradiční) silvestrovské Cesty do nového roku. Akci si můžeme představit i jako “přechodový rituál”, který nás hladce, jemně a vědomě přepraví z roku 2022 do nového roku 2023. Tato 5denní akce má tři fáze a na každou z nich si dopřejeme dostatek času. Čeká nás reflexe, zastavení a vize. Důležitým bodem celého setkání bude i potní chýše v pomyslném “středu” celé akce.

Těšíme se na setkání,
Vítek, Ondra a Šárka

CO NÁS ČEKÁ?

REFLEXE, ZASTAVENÍ A VIZE

Silvestrovská Cesta do nového roku má 3 části. V první z nich (1. a 2. den) se pomyslně ohlédneme dozadu a zreflektujeme si proběhlý rok, oceníme úspěchy i pomyslné neúspěchy a zvědomíme si, co je pro nás ještě aktuální a co bychom už rádi propustili. V druhé části (3. den) se zastavíme tady a teď a v potní chýši propustíme vše, co už nám neslouží a “nově se zrodíme”. Ve třetí částí našeho setkání (4. a 5. den) budeme koukat vpřed – k našim vizím, snům, přáním a plánům.

Každou část doprovázejí prožitkové aktivity, rituály, prostor pro uvnitřnění i sdílení ve skupině.

POTNÍ CHÝŠE

Potní chýše je “sauna” z přírodních materiálů. Kopule je postavená z ohnutých větví a potažená celtovinou a dekami. Uprostřed je vykopaná jáma, kam se vkládají na ohni rozžhavené kameny a jejich poléváním vzniká teplo. Pro inspiraci jsou níže fotky.

Říká se, že vstoupit do potní chýše je jako “vstoupit do lůna Matky země” a vyjít ven znovuzrozený/á. Tento rituál nás vede k vlastní pravdě, síle i zranitelnosti a dává nám možnost propustit vše staré. Na silvestrovské akci zažijeme potní chýši v pátek – v pomyslném středu celého setkání.

SDÍLENÍ V KRUHU

Příběhy druhých nás můžou inspirovat i podpořit a stejně tak náš vlastní příběh může obohatit ostatní. Na Silvestru nás čekají i sdílení, při kterých má každý z nás možnost mluvit upřímně sám za sebe a naslouchat druhým v bezpečném a uzavřeném kruhu naší skupiny.

Tato akce je i o poznání nových lidí a jejich životních příběhů, načerpání inspirace a vzájemné podpoře.

PODPORUJÍCÍ AKTIVITY A ČAS PRO SEBE

Meditace, relaxace, pohyb, procházky v přírodě a další aktivity, které podpoří přirozené plynutí našeho setkání, ducha celé akce i vnitřní rozpoložení každého z nás.

Zároveň bude cíleně i přirozeně vznikat prostor, ve kterém se každý z nás může sytit časem pro sebe dle své potřeby.

OCHUTNÁVKA FOTEK Z MINULÉHO ROKU

Zastavit se tady a teď, uvědomit si, kde právě teď v životě stojím, ohlédnout se za sebe, propustit nepotřebné a nově nasměrovat svoji vizi. To je Cesta do nového roku.

S KÝM?

Šárka, Víťa a Ondra

Známe se roky, někteří z nás jsou manželé, někteří kamarádi a taky spolu už podobnou dobu tvoříme akce pro lidi. V této trojici se tradičně propojujeme pro silvestrovskou Cestu do nového roku. Baví nás to spolu v hloubce, lehkosti, vtipu i rodinné atmosféře.

A když jsme u té rodinné atmosféry, tak Šárce a Ondrovi se letos narodil syn Atrej, který bude také součástí této akce. A aby toho nebylo málo, tak dorazí i naše 2lettá fenka Ayla. Prostě rodinná atmosféra 🙂

Více o každém z nás píšeme níže.

PRAKTICKÉ INFORMACE

Sejdeme se ve středu 28.12. v 15:00 ve Staré Říši a začneme společnou večeří. Z Brna i Prahy sem jedou pohodové spoje a případně se dá ve FB skupině domluvit na spolujízdu autem. Akci zakončíme v neděli 1.1.2023 společným obědem (cca mezi 14-15. hodinou bude prostor odjíždět)

Zázemí nám poskytne útulná chalupa na jihu Vysočiny. Jsou tu vícelůžkové pokoje, dvě koupelny, kuchyně, obývák, krbová místnost a uzavřený dvůr – takže budeme mít příjemné soukromí. Chalupa je na okraji vesnice Stará Říše (25km od Jihlavy).

O vaření se postará naše hostitelka Míša, která s námi bude na celé akci a bude vařit vegetariánsky. Pokud máš nějaké alergie apod., tak je prosím uveď v přihlášce – přizpůsobíme tomu jídelníček.

JAK MŮŽE SILVESTROVSKÉ SETKÁNÍ PROBÍHAT?

Ráno před snídaní bude možnost naladit se na sebe pohybem/meditací/relaxací. Dopoledne i odpoledne pak budou bloky, které jsou věnovány tématům jednotlivých dnů (reflexe, zastavení, vize) a proložíme je relaxací i pohybem, který nás povede “směrem dovnitř” – každého do svého středu. Dále nás čekají společná sdílení v kruhu, procházky v přírodě a po obědě i večeři odpočinek a čas pro sebe. V pomyslném středu naší akce – v pátek – si zažijeme potní chýši.

Podporujeme přirozený průběh celé akce a kamarádskou atmosféru 🙂

Chceš se k nám přidat?

 

DATUM: 28.12. – 1.1. 2023

LOKALITA: Stará Říše, Vysočina

KAPACITA: 10 účastníků

CENA: 9.800 Kč
(v ceně je ubytování, jídlo a naše práce)

Po vyplnění přihlášky Tě budeme kontaktovat, domluvíme se na podrobnostech a zodpovíme Tvé případné dotazy. Je možnost ji vyplnit i nezávazně a dát si tak čas na rozmyšlenou.

VÍCE O NÁS

VÍTEK NOVOTNÝ

“Naplňuje mě vytvářet prostor, kde se lidé mohou opravdově potkávat s ostatními, ale i sami se sebou.” Od malička mě baví poslouchat příběhy. V roce 2017 jsem založil projekt Smysluplné rozhovory, jehož vizí je vracet více hloubky do našich konverzací, vztahů i životů. Našimi setkáními prošlo už přes 2.000 lidí a další se přidávají. Považuji se za věčného studenta. V současné době jsme frekventantem integrativního terapeutického výcviku, v minulosti jsem absolvoval výcviky v koučování a vzdělávání dospělých. Také spolupracuji s Prazdninovou školo Lipnice. Nezanedbávám ale ani tělesnou a duševní složku. Závodně jsem hrál hokej, nohejbal až mi v 15ti letech přišly do cesty bojové sporty, skrze které jsem se dostal k meditacím, dechovým technikám, joze i práci s myslí. Moc rád trávím také čas v přírodě s krosnou na zádech.

ONDŘEJ ŠPERKA

ŠÁRKA ŠPERKOVÁ

Významným životním zlomem pro mě bylo a stále je Putování, které tvoříme od roku 2019. Dalo mi odvahu kráčet cestou vlastní seberealizace a propojovat světy. Baví mě hledat rovnováhu mezi dobrodružstvím a vnitřním prožíváním, jít k podstatě a tvořit prostor, ve kterém se cítíme bezpečně a každý z nás se v něm může plně projevit.

Naplňuje mě upřímné sdílení s ostatními, dávám sílu skupině, věřím, že všechny odpovědi se nalézají v přítomnosti a hluboko v sobě cítím touhu po pravdivosti a přirozenosti. Stojím nohama na zemi a jsem otevřen všem kouzlům, které život přináší. Vidím ve věcech naději a věřím v plnou realizaci každého z nás.

Jsem fascinována lidskou přirozeností a hledáním cest k vnitřní celistvosti a svobodě. I proto jsem se vždy vydávala na poutní i další cesty světem, abych nakonec nalezla domov sama v sobě a vydala se tak na cestu objevování vnitřního světa. Formální vzdělání mi poskytlo bakalářské studium Psychologie na FSS, MU. Vždy mě ale fascinovala rozmanitost poznání a přístupů k lidské psychice i tělu. Dodnes experimentuji a poznávám různé přístupy, které se v mé práci propojují.

Aktuálně jsem frekventantkou v psychoterapeutickém výcviku v proces orientované psychologii, dálě čerpám z Biosyntézy, Tenečně-pohybové terapie, ale i z učení domorodých kultur a zkoumání rozšířených stavů vědomí (výcvik StarGate). Věřím v lidskou samoléčebnou schopnost a moudrost ukrytou ve spojení s přírodou. Má práce s lidmi vyvěrá z respektu k individuálním životním příběhům a nalézání dobrých nástrojů pro hledání integrity a zdrojů, které nám mohou dobře sloužit v běžném životě.

Kde se ještě můžeme potkat?

Setkání

Smysluplné rozhovory

Jsi někdy unavený/á z konverzace o stejných věcech se stejnými lidmi? Zajímalo by tě, co se stane, když se sejde skupina cizích lidí a začnou se bavit rovnou o věcech, které jdou do hloubky? Přijď to zjistit.

Workshop

Jak budovat a prohlubovat blízké vztahy

Připadá Ti, že většina konverzací ve Tvém okolí je povrchních a stále se točí okolo stejných témat? Osvoj si principy, jak přinést do života více smysluplných rozhovorů a rozvíjet hlubší vztahy se svými blízkými.

Sledujte náš newsletter