PUTOVÁNÍ A  SMYSLUPLNÉ ROZHOVORY

30.8. – 4.9. 2022 Δ Beskydy

Na přelomu srpna a září vyrazíme do Beskyd. Na několik dní se vzdálíme civilizaci, budeme putovat tamními lesy, sedávat u ohně a čerpat z přirozenosti a jednoduchosti přírody. Zároveň tímto putováním přinášíme i příležitost zastavit se a naladit se sám/sama na sebe. 

Díky různorodým aktivitám v průběhu cesty budeš mít možnost podívat se s nadhledem na témata, s kterými se v životě aktuálně potkáváš. Každý den se budeme věnovat i Smysluplným rozhovorům, pohybovým aktivitám, sdílení ve skupině a dopřejeme si i čas pro samotu. 

Těšíme se na setkání,
Vítek Novotný a Ondra Šperka

CO NÁS ČEKÁ?

PUTOVÁNÍ KRAJINOU

Vše se bude odehrávat v našem přirozeném prostředí – v přírodě. Budeme v ní putovat, spát, sedávat u ohně, sdílet s ostatními, … všemu tomu bude příroda přihlížet. Akce je vhodná i pro začátečníky “s batohem”. Půjdeme v pohodovém tempu.

SDÍLENÍ VE SKUPINĚ

Byť vyrážíme každý sám za sebe, tak neopomeneme skupinu. Příběhy druhých nás můžou inspirovat i podpořit a stejně tak náš vlastní příběh může obohatit ostatní. Na putování nás čekají večerní sdílecí kruhy u ohně.

SMYSLUPLNÉ ROZHOVORY

Smysluplné rozhovory jsou projekt propojující lidi, kteří se rádi baví a přemýšlí o hlubších tématech. Na putování budou rozhovorům patřit nejen večery u ohně, ale zažijeme si je i v průběhu dne na různých místech v krajině. I díky tomu se nám můžou otevřou nové obzory, jak o věcech přemýšlet.
Potkáš se i s denními tématy, díky kterým získáš podněty k přemýšlení i ujasňování si věcí v sobě.

ZPOMALENÍ A ČAS PRO SEBE

Tato cesta je i příležitost vystoupit z režimu běžných dnů, vzdálit se civilizaci a naladit se na sebe a na přírodu. Získáš odstup od své každodenní reality a možnost “nově se nadechnout”. V různých částech dne budeme obracet pozornost směrem dovnitř a zaměřovat se sami na sebe. Využijeme k tomu pohyb, dechová cvičení, krátké meditace/uvnitřnění a další nástroje, které nás povedou nahlédnout do nás samotných.

Na putováních na sebe v ničem netlačíme, vše je dobrovolné, necháváme věci přirozeně plynout a podporujeme kamarádskou atmosféru smile

OCHUTNÁVKA Z MINULÝCH PUTOVÁNÍ

Veškeré vybavení si poneseme na zádech, budeme spát ve stanech a vařit si z vlastních zásob. Nemáš-li zkušenosti s vícedenním pobytem v přírodě, tak neměj obavy – akce je nastavena tak, že může být Tvou první zkušeností s pohybem “na těžko”. Pomůžeme Ti s přípravami před akcí i v jejím průběhu.

S KÝM?

VÍTEK NOVOTNÝ A ONDRA ŠPERKA

Kromě přátelství nás spojuje i 3lettá spolupráce. První společné putování jsme vedli v roce 2019, od té doby jsme spolu ušli stovky kilometrů a pořád nás to baví.

Na našich akcích podporujeme hloubku sdílení, ale i lehkost, hravost a především kamarádskou atmosféru. Každý rozvíjíme svůj vlastní projekt (Víťa Smysluplné rozhovory, Ondra Putování) a zároveň je propojujeme navzájem.

Více o příběhu každého z nás najdeš níže.

PRAKTICKÉ INFORMACE

Sejdeme se v úterý 30.8. v 17:00 ve Vsetíně

Spát budeme ve stanech a vařit si z vlastních zásob (budeš-li potřebovat, tak Ti před akcí pomůžeme s veškerou přípravou vybavení i sebe). Denně půjdeme přibližně 15 km pohodovým tempem. Chodí s námi úplní začátečníci, ale i ostřílení horalové. Nejdeme na výkon 🙂 Z pátku na sobotu budeme mít k dispozici útulnou beskydskou chalupu, kterou nám půjčí náš kamarád.

Naše trasa povede přes: Vsetín – Javořina – Cáb – Ptáčnice – Tanečnice – Soláň – Trojačka – Velký a Malý Javorník – Karolinka. Zároveň je i možnost sejít k vlaku dřív nebo později – trasu můžeme v průběhu putování upravit dle našeho tempa a chuti.

 

Akci zakončíme v neděli 4.9. ve 13:00 v městečku Karolinka

Chceš se k nám přidat?

 

DATUM: 30.8. – 4.9. 2022

LOKALITA: Beskydy

KAPACITA: 8 účastníků

CENA: 7.200 Kč

Po vyplnění přihlášky Tě budeme kontaktovat, domluvíme se na podrobnostech a zodpovíme Tvé případné dotazy. Je možnost ji vyplnit i nezávazně a dát si tak čas na rozmyšlenou.

VÍCE O NÁS

VÍTEK NOVOTNÝ

“Naplňuje mě vytvářet prostor, kde se lidé mohou opravdově potkávat s ostatními, ale i sami se sebou.”

Od malička mě baví poslouchat příběhy. V roce 2017 jsem založil projekt Smysluplné rozhovory, jehož vizí je vracet více hloubky do našich konverzací, vztahů i životů. Našimi setkáními prošlo už přes 2.000 lidí a další se přidávají.

Považuji se za věčného studenta. V současné době jsme frekventantem integrativního terapeutického výcviku, v minulosti jsem absolvoval výcviky v koučování a vzdělávání dospělých. Také spolupracuji s Prazdninovou školo Lipnice.

Nezanedbávám ale ani tělesnou a duševní složku. Závodně jsem hrál hokej, nohejbal až mi v 15ti letech přišly do cesty bojové sporty, skrze které jsem se dostal k meditacím, dechovým technikám, joze i práci s myslí. Moc rád trávím také čas v přírodě s krosnou na zádech.

ONDŘEJ ŠPERKA

Už je to pár let, co jsme s kamarádem stáli u silnice a vyráželi na dvouměsíční dobrodružství, během kterého jsme prostopovali celé Rusko až do Mongolska. Tenkrát jsem ještě netušil, že se mi právě otevírá nová životní etapa. Cest v podobném duchu přibývalo, a i díky těmto zkušenostem jsem začal pracovat jako průvodce pro brněnský Expedition Club. Značnou část roku jsem trávil v různých končinách na světě a staral se o lidi.

Tato spolupráce pro mě byla velkou inspirací a v roce 2019 podpořila i vznik prvního Putování (náš příběh). A to byl další velký krok. Otevřel se mi tím prostor vyrážet s lidmi za dobrodružstvím a sytit se nejen společnými prožitky, ale i upřímným sdílením svých vnitřních procesů v bezpečném prostoru skupiny. A to mě naprosto naplňuje a jsem šťastný, že to můžu dělat.

Kde se ještě můžeme potkat?

Setkání

Smysluplné rozhovory

Jsi někdy unavený/á z konverzace o stejných věcech se stejnými lidmi? Zajímalo by tě, co se stane, když se sejde skupina cizích lidí a začnou se bavit rovnou o věcech, které jdou do hloubky? Přijď to zjistit.

Workshop

Jak budovat a prohlubovat blízké vztahy

Připadá Ti, že většina konverzací ve Tvém okolí je povrchních a stále se točí okolo stejných témat? Osvoj si principy, jak přinést do života více smysluplných rozhovorů a rozvíjet hlubší vztahy se svými blízkými.

Sledujte náš newsletter